sobota, 05 maj 2012 17:31

Przegląd Kapel i Zespołów Weselnych DK Wolbrom

 

 

 

    Pierwszomajowy Przegląd Kapel Weselnych w Domu Kultury w Wolbromiu był pierwszym tego typu wydarzeniem organizowanym na naszym terenie. Miał na celu wyłonienie najciekawszych i najbardziej oryginalnych zespołów muzyczno-wokalnych, które walczyły o nagrodę główną – występ przed gwiazdą zbliżających się Dni Wolbromia, grupą Lady Punk.
Zespoły muzyczne oceniało jury w składzie: Iwona Zięba, wokalistka, pedagog, Marta Gaweł, instruktor muzyczny oraz muzyk Jacek Żurek. Wykonawcy prezentowali bardzo zróżnicowany repertuar i rozmaite style muzyczne. Przegląd pozwolił zabłysnąć na scenie Domu Kultury wielu gwiazdom, które do tej pory często znane były tylko na lokalnym rynku, nie zabrakło jednak zespołów o bardzo dużym doświadczeniu scenicznym i bogatym repertuarze. Wszyscy obecni mogli zapoznać się z muzyką weselną w wielu różnych odsłonach.


Decyzją jury I miejsce zajął zespół Likeit z Zawiercia. Wyróżniono także trzy inne grupy: Impressive, Restauracja
i Raven.

Czytany 18312 razy

Media

Komentarze   

-1 # konio 2015-05-16 11:03
Może wy macie inne odczucia niż jury ale za coś zespół Likeit dostał 1 miejsce, może za różnorodność która pokazali w swoje 15 min... i z tego co wiem wcale nie zagrali przed Lady Pank bo to była ściema a nie nagroda haha
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+1 # Mateusz 2015-04-27 17:39
wokalistka Like it ma bardzo chamski wokal, nie mogłbym jej słuchać na weselu!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+13 # jacek 2014-05-14 14:54
Likeit to totalne dno a klawiszowy gitarzysta to już szczyt idiotyzmu no i basista któremu było gorąco w grzywkę od świateł scenicznych ,chcieli pokazać że potrafią wszystko w gruncie rzeczy nie potrafią nic ,na pewno nie poleciłbym nikomu tego zespołu a tak ogólnie mając ocenić zespoły to praktycznie żaden nie prezentował repertuaru weselnego
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-1 # konio 2015-05-16 10:56
A jaki to dla Ciebie rep. Weselny.. O hoho majteczki w kropeczki
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
0 # Lalipop 2013-12-25 12:22
No jak widać zespół zespołowi nie równy ale cóż , nazwijmy, że to "wielka konkurencja"
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-5 # Likeit 2012-05-27 03:26
www.youtube.com/.../
nasze video z przeglądu..
pozdrawiamy
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+5 # Detambers 2012-05-16 00:32
prawda jest taka ze jak zespół jest dobry i ma grania na cały sezon to inne zespoly na niego bluzgują by one takze cos zarobiły. Po co jeden drugiego obrażać . Prośba taka zespoły które grają z minika i z juboks niech sie nie wypowiadają i niech nie włączają tutaj złych opini na zespoły które są poprostu pożądne . Pozdrowienia dla chłopaków od zespoły detambers Kraków :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-2 # Ludź 2012-05-15 22:59
Ha ha Piłsudski, jak mu ludzie nie pasowali to mógł sobie ich zmienić.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+4 # okg 2012-05-15 22:04
I po co te wszystkie bluzgi..Każdy ma prawo do swojej opinii.. są gusta i guściki i o tym się nie dyskutuje. Zgadzam się z komentarzem poniżej. Bez sensu jest krytykowanie zespołów, nie będąc od początku do końca na całej imprezie. Filmik też nie jest wiernym odwzorowaniem rzeczywistości. To trzeba było usłyszeć:) Nie ma się co spinać, to jest tylko zabawa i tak to powinno zostać potraktowane:) Najeżdżanie jeden na drugiego to po prostu dziecinada:) Każdy zespół, bez względu na to jaki poziom prezentował powinien zostać doceniony - za odwagę:)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+10 # Zespół WAAMP ® 2012-05-15 21:02
W związku z zamieszaniem związanym z przeglądem zespołów weselnych w Wolbromiu oraz pozytywnymi wpisami na nasz temat które spotkały sie z atakiem ze strony niektórych autorów wpisów chcieliśmy jako zespół Waamp stanowczo podkreślic ze nie jestesmy autorami tych wpisów i co za tym idzie nie robimy sobie sami kryptoreklamy. Prosimy wszystkie osoby które przychylnie patrzą na naszą twórczośc oraz te które obiektywnie podchodzą do naszego grania żeby swoje opinie na nasz temat wpisywali tylko na naszej stronie www.waamp.pl gdyż poraz kolejny jesteśmy atakowani najprawdopodobn iej przez konkurencje. Jeśli chodzi o opinie związana z wystepem na Dniach Wolbromia chcieliśmy podkreślić że ewentualne błędy muzyczne i wokalne nie są związane z naszym brakiem umiejętności muzycznych i wokalnych lecz są wynikiem złego wystrojenia nas przez akustyków (mieliśmy tylko 15 minut na rozłożenie się i wystrojenie). Ciężko jest śpiewać poprawnie nie słysząc podkładu i nie da sie utrzymać rytmiki kiedy poszczególne sekcje się nie słyszą. Zresztą kto grał na plenerach tego typu dobrze wie jak często wyglada podejście akustyków do zespołów. Grając nawet po weselach na żywo niewspomagajac sie zadnymi minidiskami i mając 6 osobowy skład potrzeba kolo 2 godzin na prawidłowe podłączenie sprzetu i wystrojenie go a nie 15 minut jak miało miejsce na Dniach Wolbromia. Zreszta kto był widział różnice w nagłośnieniu zespołu SZTYWNY PAL AZJI a nami gdzie gwiazda wieczoru miała swojego akustyka i sprzęt już rozstawiony. Wszystkie osoby które wątpią w nasze umiejętności muzyczne i te które nie dokońca potrafią obrać stanowisko w całym tym zamieszaniu zapraszamy na próbę, w celu ustalenia szczegółów prosimy dzwonić pod numer 517733352. Śmieszy nas także opinia że nie pojawiliśmy sie na tym przeglądzie z powodu obawy przed rywalizacją z innymi zespołami. Powodem naszej absencji były sprawy losowe (bardziej wtajemniczeni wiedzą o co chodzi). Jeśli chodzi o sam przegląd według nas były zespoły słabe i takie które prezentowały dobry poziom lecz o żadnym z nich nie można powiedziec podobnie jak o nas że jesteśmy profesjonalista mi co czesto podkreślają niektóre kapele. Drodzy koledzy po fachu zespół profesjonalny to taki gdzie muzycy maja studia muzyczne i są wykwalifikowany mi muzykami albo grają koncerty a nie wesela i przedewszystkim jednak utrzymują sie z grania. Jeśli chodzi o zwycięzców nie nam oceniać czy wygrał najlepszy zespół czy nie od tego było jury i my popieramy tą decyzję.Zwycięz com gratulujemy, że to co było głównym czynnikiem organizacji tej imprezy czyli cheć dobrej zabawy, miłe spędzenie jednego z dni świąt majowych przeobraziło sie w jakieś chore dyskusje w której chyba najprawdopodobn ie udział biorą członkowie innych zespołów. Miało być miło i przyjemnie a skończyło sie chorą rywalizacją.Szk oda ze to buractwo które istnieje w polityce w życiu codziennym udzieliło się niektórym osobom. Pamiętacie jak mówił PIŁSUDSKI? "Naród Wspaniały tylko ludzie ...:) Życzymy dalszej miłej dyskusji na temat czy zespół Waamp jest dobry czy nie. Pozdrowienia dla konkurencji w szczególności tej ,,życzliwej" i ,,obiektywnej" (miedzy innymi Karaluch i spółka)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+1 # men 2012-05-15 18:04
w konću jakiś obiektywny komentarz
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-2 # okg 2012-05-15 14:59
Hmmm....owszem konkurencja była duża. te zespoły, które się nie pojawiły po prostu miały "cykora" i trzeba to sobie powiedzieć otwarcie:) Co do muzyki granej na weselach..zgadz am się..to nie powinna być tylko biesiada, ale też nie komercyjne utwory radiowe, które puszcza każda rozgłośnia radiowa 24/h:) Jest tyle pięknych polskich piosenek, niekoniecznie biesiadnych,któ re śmiało można grać na różnych imprezach:) A porywając się na obcojęzyczne utwory trzeba nie tylko dobrze je zagrać, ale i dobrze zaśpiewać...nie po angolsku:)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
0 # MSK 2012-05-15 14:58
w tym całym kabarecie najbardziej podoba mi się bez cienia wachania Gawełniątko:-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-1 # Lutka 2012-05-14 18:31
Moim zdaniem powinien wygrać zespół Raven albo Restauracja , lub zespół który grał weselne piosenki bo jeszcze nie byłam na weselu na którym grali same piosenki pop biesiada lub disco polo musi być. Druga sprawa jest taka ze głos wokalistki LIKE IT nie jest za specjalny głos jak każdy inny , popatrzcie na wokalistkę Impressive ,Lanser i Raven to sa charyzmatyczne wokalistki mają to coś.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+2 # seba 2012-05-14 16:05
Nie wyobrażam sobie żeby LIKE IT mogli mi grać na weselu bardziej na jakimś przyjęciu kameralnym...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-2 # Andrzej 2012-05-14 15:49
LIKE IT jst super!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
0 # Andrzej 2012-05-14 15:48
Ilość postów świadczy o potrzebie następnych takich imprez. WAAMP niech się pojawi na następnej i zmierzy się z nami.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+3 # Hickman 2012-05-14 14:47
Zespół LIKE IT nie ma utworów typowych na wesele, wg mnie tu chodzi o to że jakby to wyglądało jakby biesiade grali przed LADY PANK tesh macie takie wrażenie?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
0 # Maciek 2012-05-14 13:41
co do wehikułu czasu zespołu waamp
bardzo nie podoba mi się gitara...
i nie pasuje w ogóle 2 głos..
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+1 # Ania z Zielonego Wzgórza 2012-05-14 12:37
Nie znam się tak bardzo ale chyba mało prawdopodobne żeby na scene Dni Wolbromia wpuszczano kogoś kto by fałszował, więc nie przesadzaj.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+2 # gitarzysta amigo 2012-05-14 12:37
bluesman?/ słuchałem tego i nie słysze żadnego fałszu, czyściutko jest, nie wiem o co Ci chodzi... pjonaaa
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-2 # bluesman 2012-05-13 11:55
WAAMP?? posłuchajcie sobie dni Wolbromia jaki fałsz w piosence Tylko miłośc, albo Wehikuł czasu jestem fanem Dżemu myślę że Ryśek to się w grobie przewracał jak to słyszał no ale są gusta i gusciki jednym się podoba to co robią innym nie... mi nie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
0 # Boss 2012-05-13 09:23
Bo to nie ta półka.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
0 # mały 2012-05-11 10:45
to dlaczego nie byli na przeglądzie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+1 # starszy drużba 2012-05-11 10:13
natomiast saksofonista jest boski!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
0 # starszy drużba 2012-05-11 10:10
mają kosmicznego perkusistę i mitycznego organistę! polecam
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
0 # karaluch 2012-05-11 10:03
z czym zespół waamp jest taki zajebisty ?
mają saksofon który nie stroi ?
elektryczną perkusje ?
wokaliste o nieziemskim głosie ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
0 # starsza dr. 2012-05-11 00:39
Zespół WAAMP też miał być w Wolbromiu wtedy by wszyscy to zobaczyli, ale zespół nie dojechał bo co? konkurencja była za duża? Pozdrawiam.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
0 # ja 2012-05-10 22:42
Tak chwalicie te zespoły a są beznadziejne niesłyszesliści e dobrego zespołu weselnego Posłuchajcie sobie zespołu WAAMP to zobaczycie co to prawdziwa muzyka i co to prawdziwy zespół weselny !!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+2 # ja 2012-05-10 22:41
Tak chwalicie te zespoły a są beznadziejne niesłyszesliści e dobrego zespołu weselnego Posłuchajcie sobie zespołu WAAMP to zobaczycie co to prawdziwa muzyka i co to prawdziwy zespół weselny !!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
0 # ja 2012-05-10 22:39
Tak chwalicie te zespoły a są beznadziejne niesłyszesliści e dobrego zespołu weselnego Posłuchajcie sobie zespołu WAAMP to zobaczycie co to prawdziwa muzyka i co to prawdziwy zespół weselny !!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
0 # Roman 2012-05-07 22:00
Impreza znakomita, przynajmniej wiem kto będzie grał na naszym weselu.Brakował o takiego przeglądu w naszej okolicy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
0 # Roman 2012-05-07 22:00
Impreza znakomita, przynajmniej wiem kto będzie grał na naszym weselu.Brakował o takiego przeglądu w naszej okolicy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
0 # starszy drużba 2012-05-07 12:37
a mi się podoba laska w czerwonej sukience i gość z trąbką
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-1 # zespól Likieit 2012-05-07 09:42
Witam, widzę że się zrobiła awantura a my w roli głównej tematu..
zespół Likeit to 4 osoby..
perkusista, basista, i gitarzysta który również gra na klawiszach !
i wokalistka
wszyscy oprócz basisty śpiewają..
przygotowaliśmy scenariusz na przegląd tak..
aby pokazać się wszechstronnośc ią, urywek tego występu który jest powyżej to tylko część.. na naszym kanale na youtube za niedługo pojawi się cały występ z przeglądu.
Zagraliśmy w klimacie górlaskim, cygańskim, dance, disco-polo, rockowym.. przede wszystkim dużo nowości !
Wy macie pretensje do decyzji jury ?
My też nie sądziliśmy że zajmiemy 1 miejsce, ale widocznie próby i czas poświęcony na przygotowanie się opłaciły..
WESELE TO NIE TYLKO BIESIADA !
reszte zespołów ogarnia rutyna !
pozdrawiam serdecznie
TRZEBA GRAĆ !
manamanam ;))
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+1 # znawca 2012-05-06 23:48
resteuracja się zgodzę fajnie grali ale likeit masakra gdzie mają instrumenty na wesela ?? gitara bas perkusja czy to instrumenty na wesela nie sądzę ponieważ wesele to keybord perkusja gitara bas sax to jest kapela weselna a jeśli chodzi to takrze disco polo był przegląd jak pisze w ogłoszeniu więc dla zespołów nie koniecznie dla kapel
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
0 # Radek 2012-05-06 21:48
zespół Likeit i Restauracja
tak na prawdę tylko oni prezentowali jakiś poziom muzyczny !
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
0 # muniek 2012-05-06 21:36
A który zespół Wam się najlepiej spodobał?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
0 # muniek 2012-05-06 21:34
Każdy ma swój gust, na pewno wybrano zespół ze względu na Dni Wolbormia. Większość zespołów nie powinny być zaliczone do kapel weselnych, grających muzykę "pod nogę", bo przeciez o to tu chodzi. Kolejna sprawa - miało być 3 utwory lub 15 min, wiekszość tego nie przestrzegała tylko robili co chcieli. Czy ocenia jury czy publiczność to zawsze jest niesprawiedliwi e, moim zdaniem każdy wybrał swój ulubiony zespół, a to kto wygrał jest nieważne.

Pozdrawiam.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-1 # Magdalena 2012-05-06 13:06
Wy w ogóle słuchaliście ich występu ?
zespół na wesele musi być uniwersalny !
a nie grać tylko disco polo i biesadne..
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-1 # P.Rubik 2012-05-06 12:19
Ja powiem tak. Jeżeli zespół Likeit zagrał by mi te piosenki na weselu co zaprezentował na tym występie to ja bym nie wiedział jak mam zacząć tańczyć. Chodzi o wesele czy o dyskotekę? Bo jak o dyskotekę to spoko, a przecież chodziło o "Przegląd kapel weselnych i zespołów disco polo" (przypominam)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+1 # Rektor Wyższej Szkoły Muzycznej 2012-05-06 12:14
Witam widzę że kolega powyżej wie o co chodzi to było ustawione kto wygra bo przecież na taką imprezie jak Dni Wolbromia nie może zagrać normalny zespół tylko jakiś rockowy innego stylu punk pop itd .Zgodzę się z kolegą powyżej gdyż likeit nie miał pełnych instrumentów weselnych które posiadały inne zespoły i reprezentowały inny styl niż likeit. ten zespół nimożna powiedzieć że grał muzykę weselną bo ani pod nogę ani dla słuchaczy miałem innych faworytów lecz i tak by oni nie wygrali ponieważ taka muzyka nie nadaje się na występy na Dni Wolbromia... to moje zdanie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-1 # Magdalena 2012-05-06 12:13
Dla mnie ten zespół potrafi się znaleźć w każdym stylu muzycznym. Dlatego jury wybrało ich na koncert ! i wiem że potrafią zagrać wszystko..
zespół weselny powinien być wszechstronny !!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
0 # Krytyk 2012-05-06 11:53
Bardzo jestem zawiedziony wyborem jurorów, gdyż zespół "Likeit" nie grał muzyki weselnej.A przecież konkurencja była pod kapele weselne. Nie odczułem tego klimatu. To jest moje zdanie ale ja innych widziałem tam faworytów na 1 miejsce. Wydaj mi się że jeżeli miała być nagroda w postaci występu na dniach Wolbromia przed Lady Punk to jurorzy wybrali zespół Likeit pod tą właśnie imprezę.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi