poniedziałek, 13 luty 2012 16:47

60-lecie Szkoły Podstawowej w Gorenicach - Koncert Kolęd 29.01.2012r.

       

                                   

      W 2012 roku przypada jubileusz 60-lecia oddania do użytku budynku Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Gorenicach. Historia placówki, to losy mieszkańców Gorenic, dlatego obchody rocznicowe przyjęły formę cyklu imprez kulturalnych dla wszystkich absolwentów, sympatyków i przyjaciół szkoły.  To doskonała okazja do wspólnego świętowania, wspominania, wykazania się realizowanymi projektami i promocji wsi, szkoły oraz grup działających w Gorenicach.

 

 29 stycznia o 15:00 w Kościele Parafialnym w Gorenicach odbył się inaugurujący jubileusz koncert słowno-muzyczny Pójdźmy wszyscy do stajenki....
Organizatorzy postanowili zaprosić wszystkich do tej wyjątkowej i szczególnej świątyni, bo i okazja była niecodzienna. Żadne inne miejsce nie ma takiej atmosfery i klimatu.
Każdy wychowawca klasy przygotował swoich podopiecznych, z którymi wykonał najpiękniejsze polskie kolędy      i pastorałki. Oprawą muzyczną zajęli się nauczyciel muzyki  Ryszard Smaruj i uczeń klasy IV Szymon Dudek. Młody absolwent szkoły, Paweł Dziura również włączył się do wspólnego kolędowania. Aktor Teatru Zagłębia w Sosnowcu i wykładowca PWST we Wrocławiu, Przemysław Kania uzupełnił muzyczną stronę koncertu interpretacją tekstów autorstwa m.in. bł. Jana Pawła II. Zaproszenie przyjęli również uczniowie ze Szkół Podstawowych z Zawady i Osieka. Swoją obecnością i profesjonalizmem występów, wszyscy uczestnicy udowodnili, że warto organizować tego typu imprezy i rozwijać wachlarz możliwości artystycznych dzieci.

      Grupę kolędników zamknęła swoim występem fotomodelka, wokalistka i aktorka Teatru Zagłębia Monika Gębala, której towarzyszył kompozytor Janusz Blecharz. Ich wspólne wykonanie utworów na pewno pozostanie     w pamięci. Koncert zakończył  się wspólnym, chóralnym  wykonaniem kolędy Bóg się rodzi. Szczelnie wypełniony kościół w czasie koncertu, to dowód na to, że potrzebne są tego typu spotkania, gdzie mieszkańcy mają ograniczone możliwości dostępu do kultury, za to bardzo chętnie w nich uczestniczą i angażują się. Warto więc, bo jest dla kogo. Można śmiało powiedzieć, że inauguracja obchodów 60-lecia Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Gorenicach była huczna i zdecydowanie udana.

 

Organizatorzy: dyrektor Iwona Kurkowska, grono pedagogiczne i koordynator ds. jubileuszu Przemysław Kania, serdecznie zapraszają do udziału we wszystkich organizowanych spotkaniach kulturalnych, których tematem będą dzieje szkoły oraz losy jej absolwentów. Uroczystości mają charakter cykliczny:
Pójdźmy wszyscy do stajenki... koncert słowno-muzyczny zorganizowany w Kościele Parafialnym w Gorenicach 29 stycznia 2012 o 15:00. Nauczyciele, uczniowie szkoły oraz zaproszeni goście wykonają najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki, które przeplatane będą tekstami poetyckimi autorstwa m.in. Jana Pawła II, czytanymi przez Przemysława Kanię. Gościnnie wystąpi również Monika Gębala i grupy kolędnicze z Osieka i Zawady. 
Powróćmy jak za dawnych lat... wystawa zdjęć, świadectw, dyplomów i innychpamiątek związanych ze szkołą     w holu placówki 12 lutego 2012.
Jubileuszowa Gala, która odbędzie się 8 marca 2012 roku. Uroczystości rozpoczną się mszą świętą w kościele parafialnym i poświęceniem nowego sztandaru szkoły. Następnie wszyscy zaproszeni goście przejdą do szkoły.           Po  programie oficjalnym z udziałem władz miasta i powiatu odbędzie się krótki program artystyczno-satyryczny, w którym zaprezentują się dzieci, nauczyciele i absolwenci szkoły.

Obchody jubileuszowe zakończy festyn rodzinny na stadionie „Leśnika”
w Gorenicach (maj - czerwiec 2012).


Przemysław Kania

 

 

 

 

Pełna relacja cz.1

 

 

 

 

 

Pełna relacja cz.2

 

 

 

 

Czytany 5706 razy

skarby3